دانلود آهنگ چشم براه از شهرام ناظری

دانلود آهنگ چشم براه از شهرام ناظری + متن آهنگ

آهنگ قدیمی شهرام ناظری به نام چشم براه با لینک مستقیم از سایت Audio.Tarikhema

شهرام ناظری چشم براه

دانلود آهنگ چشم براه از شهرام ناظری

شهرام ناظری کرمانشاهی (زادهٔ ۲۹ بهمن ۱۳۲۸ در کرمانشاه) خواننده، موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز موسیقی اصیل ایرانی است. شهرام ناظری در بیشتر آثار خود از شعرهای مولانا بهره برده‌است و طی ۳۰ سال فعالیتِ هنری، توانسته سبک جدیدی از موسیقی را که آمیخته به ادبیات حماسی و عرفانی ایران است به‌وجود آورَد. ناظری، علاوه بر بهره‌گیری از شعرهای مولوی در زمینهٔ استفاده و استوارسازی شعر معاصر پارسی بر روی موسیقی سنتی ایرانی نیز پیشرو بوده‌است. علاوه بر این‌ها شهرام ناظری از اولین کسانی‌ست که با استفاده از موسیقی مقامی، اشعار شاهنامهٔ فردوسی را اجرا کرده‌است. وی تاکنون بیش از ۴۰ آلبوم موسیقی منتشر کرده‌است.

شهرام ناظری در کوچهٔ یخچالی در محله برزه‌دماغ در کرمانشاه، در خانواده‌ای کرُد زبان و آشنا با موسیقی و شعر به دنیا آمد. وی صدای دل‌نشینش را از پدر و مادر خویش به یادگار دارد و از دوران خردسالی توسط مادرش با شعر و آواز آشنا شد؛ پدرش نیز صدای لطیفی داشت و ضمن آشنایی با گوشه‌ها وردیف‌های آواز ایرانی، سه‌تار هم می‌نواخت. وی از سبک قدما و خوانندگان آن دیار به خصوص «شیخ داوودی» خوانندهٔ بزرگ آن زمان بهره گرفته و نیز داشته‌هایش را در اختیار فرزندش گذاشت.

آلبوم چشم به راه

 

تورا من چشم در راهم
شبا هنگام… که میگیرد…در شاخ تلاجن… سایه ها رنگ سیاهی رنگ سیاهی
وز آن دلخسته گانت را است …اندوهی است فراهم….تورا من چشم در راهم…
تورا من چشم در راهم…
شبا هنگام…که میگیرد… در شاخ تلاجن …سایه ها رنگ سیاهی رنگ سیاهی
وز آن دلخسته گانت را است… اندوهی فراهم… تو را من چشم در راهم….
تو را من چشم در راهم….شبا هنگام ..در آندم… که بر جا دره ها چون مرده ماران…خفته گانند…
در ان نوبت که بندد دست نیلوفر….به پای سرو کوهی دام…گرم یاد آوری یا نه… من ازیادت نمیکاهم…
من از یادت نمیکاهم….تو را من چشم در راهم…
تورا من چشم در راهم….شبا هنگام…در آندم..که بر جا دره ها چون مرده ماران…خفته گانند…در آن نوبت که بندد دست نیلوفر… به پای سرو کوهی دام …گرم یاد آوری یا نه…من از یادت نمیکاهم…من از یادت نمیکاهم…تورا من چشم در راهم…تو را من چشم در راهم…..

پخش آنلاین موزیک
دانلود آهنگ با کیفیت عالی 320

دیدگاه خود را بگذارید